O naszym
przedszkolu

Kadra

Marta Papiernik

Mam ogromną przyjemność robić to co kocham. Zawsze fascynował mnie ludzki potencjał. Umysły dzieci są wyjątkowo chłonne a ich możliwości uczenia się niemal nieograniczone. Z ogromnym entuzjazmem odkrywają one wszystko co je otacza. Moje studia z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogiki ogólnej, filologii angielskiej- pozwoliły mi zrozumieć potrzeby dzieci, by wspólnie z moim zespołem- zaprojektować otoczenie – gdzie będą się one czuły dobrze i bezpiecznie. Doświadczenie pracy ze studentami z całego świata(np. w Londynie w Milshare Montessori) było niezwykle inspirujące i pozwoliło mi lepiej poznać różne kultury i otworzyć się na nie.

Dlatego w naszym przedszkolu dzieci mają kontakt z osobami, kuchnią, muzyką i kulturą różnych krajów. Jako szczęśliwa mama dwujęzycznego Michała – chciałam dać taką możliwość także innym dzieciom. Aby odważnie odkrywały świat i poprzez działanie nabywały zdrowe nawyki. Będąc mamą alergika doskonale wiem, jak ważne jest zdrowe żywienie stąd pomysł sadzenia warzyw, warsztatów gotowania i naturalnie cała masa zajęć ruchowych. Ogromną przyjemność daje mi możliwość dzielenia się wiedzą- dlatego kilka lat temu ukończyłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim. Nadal pogłębiam moją wiedzę, nabywam nowe umiejętności,chętnie uczę się też języków obcych (obecnie hiszpańskiego) Na co dzień wymieniam się wiedzą i czerpię z doświadczeń studentów, rodziców i mojego zespołu nauczycieli. Praca z wielokulturowym, kreatywnym, ambitnym , wrażliwym i pełnym pasji zespołem jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem, wymaga ona ode mnie ciągłej pracy nad sobą i poszerzania wiedzy a także otwartości na innych i nowe pomysły.

Zawsze marzyłam aby “ulepszyć kawałek świata”- kilkuletnie wspieranie studentów podczas praktyk w przedszkolach utwierdziło mnie, iż rzeczywistość w jakiej funkcjonują najmłodsi- wymaga poprawy. Dlatego stworzyłam mojemu dziecku i innym dzieciom bezpieczne miejsce, gdzie wspiera się je w odkrywaniu ich talentu i pasji, zachęca się do próbowania nowych rzeczy- stosując zasadę “pomóż mi zrobić to samodzielnie”. Wspieramy je w odkrywaniu talentu i pokonywaniu trudności. Wspieram także rodziców prowadząc warsztaty zarówno dla Polaków jak i obcokrajowców i publikując artykuły dotyczące rozwoju dzieci i obecnie pisząc książkę. Poza psychologią, czytaniem, kocham podróże, gotowanie i nowe doświadczenia- jakie daje mi poznawanie nowych kultur i osób. Rozwijanie i wspieranie innych -daje mi energię do działania.

Ewa Domańska

Ukończyłam nauczanie języka angielskiego na Uniwersyteckim Kolegium Nauczycieli Języka Angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowałam także kulturoznawstwo Stanów Zjednoczonych oraz andragogikę na Uniwersytecie Warszawskim. Już od pierwszych lat studiów pracowałam jako nauczyciel języka angielskiego w różnych grupach wiekowych, zaczynając od uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów a także z dorosłymi, ale to właśnie praca z najmłodszymi sprawia mi najwięcej przyjemności i daje najwięcej satysfakcji. Uwielbiam pracę z dziećmi ze względu na ich niekończącą się energię, szczerość oraz niewiarygodną ciekawość świata. Te pierwsze lata życia dziecka są najważniejszymi jeśli chodzi o ich wszechstronny rozwój, dlatego w mojej pracy zależy mi na tym, by dać każdemu z moich uczniów jak najszerszy wachlarz możliwości rozwoju zarówno intelektualnego, jak też emocjonalnego, czy społecznego. Uwielbiam muzykę, dlatego chętnie wykorzystuję śpiew, zabawy taneczno-ruchowe oraz grę na gitarze w trakcie zajęć. Prywatnie lubię jeździć na rolkach i rowerze oraz jestem pasjonatką lotnictwa.

Beata Kosser Politowska

Mam na imię Beata. Jestem absolwentką studiów pedagogicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego.Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam w Polsce, a także w przedszkolach międzynarodowych m.in. Marii Montessorii w Irlandii. Kontakt z dziećmi przynosi mi ogromną radość i satysfakcję. Od zawsze interesowała mnie psychologia rozwoju dziecka, sposób w jaki dziecko patrzy na świat i stara się je rozumieć. Fascynuje mnie dziecięca ciekawość, szczerość i niepohamowany entuzjazm w poznawaniu świata. Staram się patrzeć na świat oczami dziecka, przez co lepiej mogę zrozumieć jego potrzeby, pragnienia i zainteresowania. Uważam, że każde jest wyjątkowe i inne, dlatego jestem zwolennikiem indywidualnego podejścia do dziecka.Obcowanie z dziećmi jest dla mnie motywacją i inspiracją do poszukiwania nowych rozwiązań, pomysłów i wyzwań związanych z nauczaniem. Bardzo lubię prowadzić zajęcia plastyczno- techniczne i muzyczno- ruchowe, a także patrzeć na twarze dzieci skupionych przy pracy. Bezcenna jest dla mnie radość i satysfakcja dziecka z tworzenia, poznawania i odkrywania nowych rzeczy. Chętnie uczestniczę w różnych kursach i szkoleniach. Interesuje mnie pedagogika arii Montessorii, oraz zabawy Klanza. Zdobytą wiedzę wykorzystuję w pracy z dziećmi. Prywatnie jestem mamą 7 letniego Huberta i 4 letniej Karoliny. Dzieci zmieniły moje życie, odkrywam z nimi świat na nowo, z dziecięcej perspektywy 🙂

Patrick Kimani

Mam na imię Patrick. Pochodzę z Kenii. Ukończyłem studia pedagogiczne i pracowałem jako nauczyciel z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną przyjemność. Ich radość, ciekawość inspiruje by patrzeć na świat z innej perspektywy i dostrzegać jego różnorodność i piękno. Edukowanie najmłodszych jest dla mnie niezwykle ważnym zadaniem i ma głęboki sens. Obserwowanie jak moi uczniowie zmieniają się i rozwijają daje mi wiele satysfakcji. Jednym z powodów dla których cieszę się, że współtworzę Bright Beginners jest to, że nasza placówka stwarza najmłodszym okazję by poznać i zrozumieć inne kultury. Lubię pracę indywidualną z dziećmi, fascynuje mnie także jak wiele nasi podopieczni uczą się podczas zabawy i interakcji z innymi dziećmi.
Nasze dzieci charakteryzuje ciekawość “głód wiedzy”, odważnie podejmują wszelkie wyzwania. Z ogromną radością towarzyszę im w odkrywaniu ich niepowtarzalnych cech i rozwoju. Chcę pomóc dzieciom nie tylko w naturalnym przyswojeniu języka angielskiego ale także w poznaniu innych kultur i kształtowaniu postawy otwartości.

W czasie wolnym kocham podróżować i poznawać inne kultury. Moją pasję do nauczania realizuję także współtworząc i realizując programy z zakresu wiedzy o różnych kulturach dla dzieci i młodzieży, współpracując z licznymi fundacjami, szkołami i przedszkolami w Polsce i Kenii. Dodatkowo lubię też słuchać muzyki, czytać i chodzić po górach.

Marta Klonowska

Jestem absolwentką studiów pierwszego stopnia filologii angielskiej o specjalizacji nauczycielskiej. Obecnie studiuję filologię angielską (studia drugiego stopnia) na Uniwersytecie Wrocławskim. Doświadczenie zawodowe zdobyłam na różnorakich praktykach w Polsce i za granicą, między innymi w szkole i przedszkolu w Southampton w Anglii.

Tam właśnie odkryłam, ile radości przynosi praca z dziećmi. Każdy dzień to dla nich zupełnie nowa przygoda. Przygoda, którą jako nauczyciele możemy kształtować, żeby nasze przedszkolaki nauczyły się czegoś nowego, fascynującego i odkrywały świat. Dlatego największą nagrodą i potwierdzeniem dobrze wykonanej pracy jest dla mnie uśmiech dziecka na koniec dnia spędzonego w przedszkolu

Quinlan Grim

Mam na imię Quinlan. Jestem z Kalifornii i przyjechałam do Polski studiować stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim.
Już jako nastolatka zaczęłam pracować z dziećmi i jestem szczęśliwa pomagając im w rozwoju.
Posiadam dwuletnie doświadczenie w opiece nad dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną oraz byłam kilkukrotnie opiekunką na wakacyjnych obozach. Od zawsze lubiłam spędzać czas z dziećmi i przekazywać im wiedzę (jak również uczyć się od nich) U dzieci najbardziej uwielbiam ich ciekawość i rozbrajającą uczciwość.
Cieszę się, że mogę być częścią programu, który uczy dzieci szacunku, odpowiedzialności i globalnego spojrzenia w tak młodym wieku. Niesamowite jest obserwowanie, jak szybko te małe dzieci uczą się i komunikują w nowym dla nich języku. Pracując w Bright Beginners postaram się pomóc Państwa pociechom w jak najlepszym zrozumieniu angielskiego oraz mam nadzieję nauczyć się od nich jak najwięcej!

Marek Sadowski

My name is Marek Sadowski and I am a student at Wrocław Medical University in the English Division. I was born and raised in Chicago, Illinois with a Polish-American background. Previous to attending medical school in Poland, I graduated with a Bachelor of Arts degree in Political Science with a minor in sociology from the University of Illinois at Urbana-Champaign.

My main interests in the medical field are family medicine, psychiatry and pediatrics. Being able to work with children and further their individual progress and development is a wonderful prospect for me. Throughout my life I’ve sought to help make the world a better place and promote the betterment of society, even if it is one individual at a time. What I hope to help give children is a better understanding of the vast world around them and the diversity of its people, places and cultures. I hope to impart onto them some of the knowledge and wisdom I have gained from years of traveling abroad and living on two different continents by further fostering the accepting, tolerant and open atmosphere that distinguishes Bright Beginners Preschool