O naszym
przedszkolu

Kadra

Marta Papiernik
Dyrektor Przedszkola Bright Beginners

Mam ogromną przyjemność robić to co kocham. Zawsze fascynował mnie ludzki potencjał. Umysły dzieci są wyjątkowo chłonne a ich możliwości uczenia się niemal nieograniczone. Z ogromnym entuzjazmem odkrywają one wszystko co je otacza. Moje studia z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogiki ogólnej, filologii angielskiej- pozwoliły mi zrozumieć potrzeby dzieci, by wspólnie z moim zespołem- zaprojektować otoczenie – gdzie będą się one czuły dobrze i bezpiecznie. Doświadczenie pracy ze studentami z całego świata(np. w Londynie w Milshare Montessori) było niezwykle inspirujące i pozwoliło mi lepiej poznać różne kultury i otworzyć się na nie.
Dlatego w naszym przedszkolu dzieci mają kontakt z osobami, kuchnią, muzyką i kulturą różnych krajów. Jako szczęśliwa mama dwujęzycznego Michała – chciałam dać taką możliwość także innym dzieciom. Aby odważnie odkrywały świat i poprzez działanie nabywały zdrowe nawyki. Będąc mamą alergika doskonale wiem, jak ważne jest zdrowe żywienie stąd pomysł sadzenia warzyw, warsztatów gotowania i naturalnie cała masa zajęć ruchowych. Ogromną przyjemność daje mi możliwość dzielenia się wiedzą- dlatego kilka lat temu ukończyłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim. Nadal pogłębiam moją wiedzę, nabywam nowe umiejętności,chętnie uczę się też języków obcych (obecnie hiszpańskiego) Na co dzień wymieniam się wiedzą i czerpię z doświadczeń studentów, rodziców i mojego zespołu nauczycieli. Praca z wielokulturowym, kreatywnym, ambitnym , wrażliwym i pełnym pasji zespołem jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem, wymaga ona ode mnie ciągłej pracy nad sobą i poszerzania wiedzy a także otwartości na innych i nowe pomysły.
Zawsze marzyłam aby “ulepszyć kawałek świata”- kilkuletnie wspieranie studentów podczas praktyk w przedszkolach utwierdziło mnie, iż rzeczywistość w jakiej funkcjonują najmłodsi- wymaga poprawy. Dlatego stworzyłam mojemu dziecku i innym dzieciom bezpieczne miejsce, gdzie wspiera się je w odkrywaniu ich talentu i pasji, zachęca się do próbowania nowych rzeczy- stosując zasadę “pomóż mi zrobić to samodzielnie”. Wspieramy je w odkrywaniu talentu i pokonywaniu trudności. Wspieram także rodziców prowadząc warsztaty zarówno dla Polaków jak i obcokrajowców i publikując artykuły dotyczące rozwoju dzieci i obecnie pisząc książkę. Poza psychologią, czytaniem, kocham podróże, gotowanie i nowe doświadczenia- jakie daje mi poznawanie nowych kultur i osób. Rozwijanie i wspieranie innych -daje mi energię do działania.

Ewa Klimaszewska
Koordynator Przedszkola Bright Begginers

Nazywam się Ewa Klimaszewska. Jestem absolwentką filologii angielskiej ze specjalizacją nauczycielską, przez kilka lat pracowałam jako nauczyciel języka angielskiego ze wszystkimi grupami wiekowymi. To właśnie w nauczaniu najmłodszych odnalazłam swoją pasję, dlatego dodatkowo ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną.

Uwielbiam pracę z dziećmi ze względu na ich niekończącą się energię, szczerość oraz niewiarygodną ciekawość świata. Te pierwsze lata życia dziecka są najważniejszymi w kontekście ich wszechstronnego rozwoju, dlatego dbam o to, by zapewnić naszym podopiecznym jak najszerszy wachlarz możliwości rozwoju zarówno intelektualnego, jak też emocjonalnego, czy społecznego. Jako mama wiem też jak ważne z perspektywy rodzica jest bezpieczeństwo dzieci, dlatego razem z naszym zespołem nauczycieli dokładamy wszelkich możliwych starań, by stworzyć dzieciom bezpieczną przestrzeń do rozwoju i poznawania świata.

Przedszkole Bright Beginners znam już z różnych perspektyw, byłam nauczycielem oraz koordynatorem, dlatego jestem przekonana, że te doświadczenia pomogą mi w obowiązkach wicedyrektora. Dzięki współpracy i bieżącej komunikacji z Państwem, razem z fantastycznym zespołem nauczycieli zadbamy, by przedszkolna przygoda Państwa dzieci była pełna ciekawych doświadczeń, pozytywnych emocji oraz wspaniałych chwil.

Prywatnie jestem mamą małego Mikołaja, kocham podróże, jazdę na rowerze, a w wolnym czasie chętnie czytam książki i oglądam seriale.

Ewa Mazur

Mam na imię Ewa. Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Swoje doświadczenie zdobyłam pracując zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii. W przedszkolu Bright Beginners zajmuję się administracją oraz dbam o dobrą organizację i współpracę całej placówki. Jestem osobą otwartą, ceniącą porządek i przyjazną atmosferę.

Patrick Kimani

Mam na imię Patrick. Pochodzę z Kenii. Ukończyłem studia pedagogiczne i pracowałem jako nauczyciel z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną przyjemność. Ich radość, ciekawość inspiruje by patrzeć na świat z innej perspektywy i dostrzegać jego różnorodność i piękno. Edukowanie najmłodszych jest dla mnie niezwykle ważnym zadaniem i ma głęboki sens. Obserwowanie jak moi uczniowie zmieniają się i rozwijają daje mi wiele satysfakcji. Jednym z powodów dla których cieszę się, że współtworzę Bright Beginners jest to, że nasza placówka stwarza najmłodszym okazję by poznać i zrozumieć inne kultury. Lubię pracę indywidualną z dziećmi, fascynuje mnie także jak wiele nasi podopieczni uczą się podczas zabawy i interakcji z innymi dziećmi.
Nasze dzieci charakteryzuje ciekawość “głód wiedzy”, odważnie podejmują wszelkie wyzwania. Z ogromną radością towarzyszę im w odkrywaniu ich niepowtarzalnych cech i rozwoju. Chcę pomóc dzieciom nie tylko w naturalnym przyswojeniu języka angielskiego ale także w poznaniu innych kultur i kształtowaniu postawy otwartości.
W czasie wolnym kocham podróżować i poznawać inne kultury. Moją pasję do nauczania realizuję także współtworząc i realizując programy z zakresu wiedzy o różnych kulturach dla dzieci i młodzieży, współpracując z licznymi fundacjami, szkołami i przedszkolami w Polsce i Kenii. Dodatkowo lubię też słuchać muzyki, czytać i chodzić po górach.

Justyna Bednarska

Nazywam się Justyna Bednarska. Bardzo się cieszę , że jestem częścią zespołu nauczycieli Bright Beginners, gdyż praca z dziećmi przynosi mi dużo satysfakcji, a obserwowanie postępów dzieci motywuje mnie do rozwoju i poszukiwania nowych metod nauczania.
Posiadam kwalifikacja z zakresu Wychowania Przedszkolnego i Edukacji Przedszkolnej a także kwalifikacje do prowadzeni zajęć sportowych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w przedszkolach zarówno w Polsce jak i w Irlandii.
Praca z dziećmi z różnych kultur jest dla mnie cennym doświadczeniem, pozwala mi na ciągły rozwój i doskonalenie się a także daje dużo radości.
W pracy z przedszkolakami ważne jest dla mnie, aby czuły się one bezpiecznie i szczęśliwie. Ogromne znaczenie ma również budowanie dobrych relacji w grupie, opartych na wzajemnym zaufaniu, szczerości i życzliwości. W codziennej relacji z dziećmi pragnę być dla nich nie tylko pedagogiem, ale także przyjacielem, który wesprze je w zmaganiach z otaczającym światem. Interakcja z grupą pozwala mi rozwijać kreatywność, dzięki czemu mogę prowadzić zajęcia, które rozbudzają ciekawość dzieci, są łatwe do przyswojenia i zapadają im w pamięć.
Dzieci powodują że odkrywam siebie na nowo, dostrzegam ich małe, ale jakże istotne sprawy. Mam możliwość patrzeć na świat ich oczyma.
Ich zadowolenie i uśmiech motywują mnie do dalszego wysiłku i szukania sposobów, aby stworzyć im optymalne warunki dla odkrywania otaczającego świata i zdobywania nowych wiadomości i umiejętności w ciekawy sposób.

Moja pasją jest aktywność fizyczna, dbam o swój dobry stan ducha jak i ciała i tym samym chciałabym zarazić podopiecznych. Moim zdaniem rozwój fizyczny jest jednym z fundamentalnych elementów edukacji, który pozwala nie tylko rozwinąć świadomość własnego ciała, ale także rozwijać wytrwałość w dążeniu do wymarzonych celów.

Angelika Czucha-Budak

Ukończyłam z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Praca z dziećmi daje mi dużo radości. Pierwsze doświadczenia w pracy z dziećmi zdobywałam już na studiach, pracując jako wolontariuszka w domu dziecka. Doświadczenie jako nauczyciel nabyłam pracując w przedszkolu językowym.

W pracy staram się jak najlepiej wspierać harmonijny rozwój moich podopiecznych. Obserwowanie ich osiągnięć sprawia mi mnóstwo radości. Każde dziecko jest inne i ma ogromny potencjał, który staram się odkrywać każdego dnia.Ważne jest dla mnie tworzenie dzieciom bezpiecznych warunków do odkrywania świata. Uważam, że dzieci w wieku przedszkolnym najlepiej się uczą poprzez działanie, dlatego w swojej pracy pozwalam im na dużą samodzielność.

Jestem osobą ambitną i odpowiedzialną. Do każdego zadania podchodzę z pozytywną energią i angażuję się całym sercem. Najlepszą nagrodą za moją pracę jest uśmiech na twarzy dziecka. To jego dobro stawiam na pierwszym miejscu. Cieszę się, że mogę być częścią Bright Beginners Team i codziennie się rozwijać by być lepszą wersją samej siebie.

Charlotte Downey

Mam na imię Charlotte, pochodzę ze stanu Nowy Meksyk w USA. Studiowałam sztukę na Uniwersytecie z zamiarem nauczania. Mam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu szerokiego spektrum grup wiekowych. Uwielbiam uczyć małe dzieci, ponieważ ich wyobraźnia sprawia, że nauka może być świetną zabawą!

Patrycja Salamon

Nazywam się Patrycja Salamon, ukończyłam pedagogikę ogólną i wczesne wspomaganie rozwoju dziecka na Uniwersytecie Wrocławskim, jestem także absolwentką studiów podyplomowych z zakresu terapii pedagogicznej i arteterapii, które realizowałam na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi.

Praca z dziećmi od zawsze sprawiała mi wiele radości. Mam doświadczenie w opiece i organizowaniu czasu wolnego dzieci. Doświadczenie w zawodzie nauczyciela zdobywałam w przedszkolu z elementami pedagogiki Marii Montessori oraz w szkole podstawowej. Towarzyszenie dzieciom  w ich rozwoju, obserwowanie tego jak odkrywają świat jest dla mnie niezwykle fascynujące i satysfakcjonujące. Bardzo ważne jest dla mnie indywidualne podejście i dostosowywanie zadań oraz ich poziomu trudności do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka. Uważam, że samo podjęcie próby zrobienia czegoś nowego przez dziecko jest sukcesem.

Każda aktywność, która pobudza kreatywność dzieci i pozwala im wyrazić siebie w sposób twórczy jest przeze mnie popierana. Moim hobby jest malarstwo dlatego chciałabym przekazać swoim podopiecznym jak najwięcej zamiłowania do radosnego tworzenia, a także rozwijać w nich poczucie estetyki. Jestem miłośniczką zwierząt i roślin dlatego niezwykle ważny jest dla mnie szacunek do każdego stworzenia, nawet najmniejszego i tego staram się również uczyć dzieci.

Maja Straszewska

Nazywam się Maja Straszewska. Jestem pedagogiem, który pasjonuje się wspieraniem rozwoju. Doświadczenie, jakie zdobyłam nauczając w szkołach językowych oraz udzielając korepetycji prywatnych, pozwoliło mi dostrzec, jak ogromny wpływ na dzieci ma ich odpowiednia edukacja.

Obecnie nadal się uczę, gdyż zależy mi na zdobywaniu nowej wiedzy i rozwijaniu swoich umiejętności. Jako absolwentka szkoły średniej w Ameryce wiem również, jak ważna jest skuteczna komunikacja. Mój sposób nauczania opiera się na trosce. Duże znaczenie ma dla mnie życzliwość, staram się rozwijać empatię i poczucie jedności. Wierzę w tworzenie wspierającego środowiska, w którym uczniowie czują się docenieni i wzmocnieni. Dopasowując swoje metody do potrzeb dzieci, staram się wzbudzać ciekawość i budować pewność siebie, wyposażając ich nie tylko w wiedzę akademicką, ale i taką na całe życie.

Uczmy się, rozwijajmy i twórzmy razem znaczące więzi.

Louise Csiba

Mam na imię Louise i pochodzę z Nottingham w Anglii. Po ukończeniu studiów w zakresie edukacji i muzyki, uczyłam w szkołach podstawowych przez ponad 20 lat. W 2019 roku miałam okazję koordynować w Polsce programy nauczania języka angielskiego metodą immersji, co bardzo mi się spodobało. Pragnąc kontynuować moją karierę w nauczaniu języka angielskiego jako obcego, ukończyłam kurs CELTA w British Council w Krakowie.

Od zawsze z entuzjazmem poświęcałam się swojej pracy i cieszę się, że mogę zaprezentować i udoskonalać swoje umiejętności w Bright Beginners. Bardzo mi zależy, aby stworzyć ciepłą, zachęcającą atmosferę, w której małe dzieci czują się cenione, wspierane i dumne ze swoich osiągnięć oraz z siebie jako jednostek.

Muzyka jest moją wielką miłością, dlatego stała się podstawą mojej pracy. Wykorzystanie jej w uzupełnieniu programu nauczania i rozwoju językowego pozwoliło mi zaobserwować wiele korzyści. Gram głównie na pianinie i flecie. Bardzo lubię także grę na gitarze oraz pasjonuje mnie komponowanie.
W wolnym czasie chętnie podróżuję, z przyjemnością zagłębiając się w tradycje różnych kultur.