O naszym
przedszkolu

Kadra

Marta Papiernik
Dyrektor Przedszkola Bright Beginners

Mam ogromną przyjemność robić to co kocham. Zawsze fascynował mnie ludzki potencjał. Umysły dzieci są wyjątkowo chłonne a ich możliwości uczenia się niemal nieograniczone. Z ogromnym entuzjazmem odkrywają one wszystko co je otacza. Moje studia z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogiki ogólnej, filologii angielskiej- pozwoliły mi zrozumieć potrzeby dzieci, by wspólnie z moim zespołem- zaprojektować otoczenie – gdzie będą się one czuły dobrze i bezpiecznie. Doświadczenie pracy ze studentami z całego świata(np. w Londynie w Milshare Montessori) było niezwykle inspirujące i pozwoliło mi lepiej poznać różne kultury i otworzyć się na nie.
Dlatego w naszym przedszkolu dzieci mają kontakt z osobami, kuchnią, muzyką i kulturą różnych krajów. Jako szczęśliwa mama dwujęzycznego Michała – chciałam dać taką możliwość także innym dzieciom. Aby odważnie odkrywały świat i poprzez działanie nabywały zdrowe nawyki. Będąc mamą alergika doskonale wiem, jak ważne jest zdrowe żywienie stąd pomysł sadzenia warzyw, warsztatów gotowania i naturalnie cała masa zajęć ruchowych. Ogromną przyjemność daje mi możliwość dzielenia się wiedzą- dlatego kilka lat temu ukończyłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim. Nadal pogłębiam moją wiedzę, nabywam nowe umiejętności,chętnie uczę się też języków obcych (obecnie hiszpańskiego) Na co dzień wymieniam się wiedzą i czerpię z doświadczeń studentów, rodziców i mojego zespołu nauczycieli. Praca z wielokulturowym, kreatywnym, ambitnym , wrażliwym i pełnym pasji zespołem jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem, wymaga ona ode mnie ciągłej pracy nad sobą i poszerzania wiedzy a także otwartości na innych i nowe pomysły.
Zawsze marzyłam aby “ulepszyć kawałek świata”- kilkuletnie wspieranie studentów podczas praktyk w przedszkolach utwierdziło mnie, iż rzeczywistość w jakiej funkcjonują najmłodsi- wymaga poprawy. Dlatego stworzyłam mojemu dziecku i innym dzieciom bezpieczne miejsce, gdzie wspiera się je w odkrywaniu ich talentu i pasji, zachęca się do próbowania nowych rzeczy- stosując zasadę “pomóż mi zrobić to samodzielnie”. Wspieramy je w odkrywaniu talentu i pokonywaniu trudności. Wspieram także rodziców prowadząc warsztaty zarówno dla Polaków jak i obcokrajowców i publikując artykuły dotyczące rozwoju dzieci i obecnie pisząc książkę. Poza psychologią, czytaniem, kocham podróże, gotowanie i nowe doświadczenia- jakie daje mi poznawanie nowych kultur i osób. Rozwijanie i wspieranie innych -daje mi energię do działania.

Beata Kosser Politowska
Wicedyrektor Przedszkola BB

Mam na imię Beata. Jestem absolwentką studiów pedagogicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego.Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam w Polsce, a także w przedszkolach międzynarodowych m.in. Marii Montessorii w Irlandii. Kontakt z dziećmi przynosi mi ogromną radość i satysfakcję. Od zawsze interesowała mnie psychologia rozwoju dziecka, sposób w jaki dziecko patrzy na świat i stara się je rozumieć. Fascynuje mnie dziecięca ciekawość, szczerość i niepohamowany entuzjazm w poznawaniu świata. Staram się patrzeć na świat oczami dziecka, przez co lepiej mogę zrozumieć jego potrzeby, pragnienia i zainteresowania. Uważam, że każde jest wyjątkowe i inne, dlatego jestem zwolennikiem indywidualnego podejścia do dziecka.Obcowanie z dziećmi jest dla mnie motywacją i inspiracją do poszukiwania nowych rozwiązań, pomysłów i wyzwań związanych z nauczaniem. Bardzo lubię prowadzić zajęcia plastyczno- techniczne i muzyczno- ruchowe, a także patrzeć na twarze dzieci skupionych przy pracy. Bezcenna jest dla mnie radość i satysfakcja dziecka z tworzenia, poznawania i odkrywania nowych rzeczy. Chętnie uczestniczę w różnych kursach i szkoleniach. Interesuje mnie pedagogika arii Montessorii, oraz zabawy Klanza. Zdobytą wiedzę wykorzystuję w pracy z dziećmi. Prywatnie jestem mamą 7 letniego Huberta i 4 letniej Karoliny. Dzieci zmieniły moje życie, odkrywam z nimi świat na nowo, z dziecięcej perspektywy 🙂

Ewa Klimaszewska
Koordynator Przedszkola BB

Ukończyłam nauczanie języka angielskiego na Uniwersyteckim Kolegium Nauczycieli Języka Angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowałam także kulturoznawstwo Stanów Zjednoczonych oraz andragogikę na Uniwersytecie Warszawskim. Już od pierwszych lat studiów pracowałam jako nauczyciel języka angielskiego w różnych grupach wiekowych, zaczynając od uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów a także z dorosłymi, ale to właśnie praca z najmłodszymi sprawia mi najwięcej przyjemności i daje najwięcej satysfakcji. Uwielbiam pracę z dziećmi ze względu na ich niekończącą się energię, szczerość oraz niewiarygodną ciekawość świata. Te pierwsze lata życia dziecka są najważniejszymi jeśli chodzi o ich wszechstronny rozwój, dlatego w mojej pracy zależy mi na tym, by dać każdemu z moich uczniów jak najszerszy wachlarz możliwości rozwoju zarówno intelektualnego, jak też emocjonalnego, czy społecznego. Uwielbiam muzykę, dlatego chętnie wykorzystuję śpiew, zabawy taneczno-ruchowe oraz grę na gitarze w trakcie zajęć. Prywatnie lubię jeździć na rolkach i rowerze oraz jestem pasjonatką lotnictwa.

Patrick Kimani

Mam na imię Patrick. Pochodzę z Kenii. Ukończyłem studia pedagogiczne i pracowałem jako nauczyciel z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną przyjemność. Ich radość, ciekawość inspiruje by patrzeć na świat z innej perspektywy i dostrzegać jego różnorodność i piękno. Edukowanie najmłodszych jest dla mnie niezwykle ważnym zadaniem i ma głęboki sens. Obserwowanie jak moi uczniowie zmieniają się i rozwijają daje mi wiele satysfakcji. Jednym z powodów dla których cieszę się, że współtworzę Bright Beginners jest to, że nasza placówka stwarza najmłodszym okazję by poznać i zrozumieć inne kultury. Lubię pracę indywidualną z dziećmi, fascynuje mnie także jak wiele nasi podopieczni uczą się podczas zabawy i interakcji z innymi dziećmi.
Nasze dzieci charakteryzuje ciekawość “głód wiedzy”, odważnie podejmują wszelkie wyzwania. Z ogromną radością towarzyszę im w odkrywaniu ich niepowtarzalnych cech i rozwoju. Chcę pomóc dzieciom nie tylko w naturalnym przyswojeniu języka angielskiego ale także w poznaniu innych kultur i kształtowaniu postawy otwartości.
W czasie wolnym kocham podróżować i poznawać inne kultury. Moją pasję do nauczania realizuję także współtworząc i realizując programy z zakresu wiedzy o różnych kulturach dla dzieci i młodzieży, współpracując z licznymi fundacjami, szkołami i przedszkolami w Polsce i Kenii. Dodatkowo lubię też słuchać muzyki, czytać i chodzić po górach.

Marek Sadowski

Nazywam się Marek Sadowski i jestem studentem Akademii Medycznej we Wrocławiu na Wydziale Angielskim. Urodziłem się i wychowałem w Chicago, Illinois, jestem polsko-amerykańskiego pochodzenia. Przed studiami medycznymi w Polsce ukończyłem studia licencjackie na kierunku Politologia na University of Illinois w Urbana-Champaign.

Moje główne zainteresowania w dziedzinie medycyny to medycyna rodzinna, psychiatria i pediatria. Możliwość pracy z dziećmi i wspierania ich indywidualnego rozwoju jest dla mnie wspaniałą okazją . Przez całe życie starałem się pomóc uczynić świat lepszym miejscem i pomagać społeczeństwu, nawet jeśli jest to jedna osoba na raz. Mam nadzieję, że mogę pomóc dzieciom w lepszym zrozumieniu otaczającego ich rozległego świata oraz różnorodności ludzi, miejsc i kultur. Mam nadzieję, że przekażę im część wiedzy i mądrości, którą zdobyłem przez lata podróży za granicą i życia na dwóch różnych kontynentach poprzez dalsze rozwijanie tolerancyjnej i otwartej postawy, która wyróżnia przedszkole Bright Beginners.

Simon McGrath

Wychowałem się w Irlandii Północnej, gdzie wiele lat temu studiowałem psychologie. Zawsze interesowałem się tym, jak ludzie myślą, co nas wyróżnia i dlaczego robimy to, co robimy. Przeprowadziłem się do Polski dopiero w czerwcu z moja młoda partnerka rodzinna Zanetta i córka Scarlett, we wrześniu tego roku narodził się nasz synek Aleksander.

Zawsze stawiam swoja rodzinne na pierwszym miejscu, a mam nadzieje ze zaszczepię cześć moralności i lekcji u moich dzieci, których nauczyłem się jako dziecko, aby zapewnić, ze nie tylko doceniają zżycie, ale także cieszą się nim i rozumieją, ze są w stanie osiągnąć wszystko, jeśli włoży umysł, serce i dusze do tego. Wnoszę to samo podejście do szkoły i traktuje każde dziecko tak, jakbym chciał, aby moje dzieci były traktowane, nauczane z cierpliwością, życzliwością i sercem. Nie mogę się doczekać, aż dzieci rozkwitną przede mną w nadchodzących miesiącach i latach, wiedząc, ze miałem szanse pomoc im wzrastać po drodze.

Angela Berska

Nazywam się Angela Berska, pochodzę z Kanady. Moim ojczystym językiem jest język angielski. Ukończyłam studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Zamierzam specjalizować się w pediatrii i medycynie rodzinnej. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywam poprzez opiekę nad najmłodszymi, indywidualne lekcje języka angielskiego oraz na oddziałach pediatrycznych podczas zajęć w szpitalu.

Praca i przebywanie z dziećmi to jedna z moich największych pasji, ponieważ daje mi to wiele radości. Jestem bardzo cierpliwa, kreatywna i serdeczna. Mogę zapewnić bezpieczne, integracyjne środowisko do nauki zapewniając rozwój każdego dziecka. Chciałabym uczyć i pokazywać dzieciom w przedszkolu Bright Beginners aby wzajemnie się akceptować i szanować.

Sherry Delmar

Nazywam się Sherry Delmar i pochodzę z Kanady. W Polsce mieszkam od 2019 roku i bardzo podoba mi się odkrywanie nowego kraju i zawieranie nowych znajomości. Jestem certyfikowanym instruktorem języka angielskiego (TOEFL) i mam doświadczenie w nauczaniu uczniów ze wszystkich grup wiekowych. Uwielbiam wykorzystywać naturalną dziecięcą ciekawość i wnikliwość by kształtować w dzieciach chęć uczenia się przez całe życie. Praca z dziećmi sprawia mi przyjemność ze względu na ich pozytywną energię i autentyczny entuzjazm podczas nauki. Filozofia Bright Beginners łącząca naukę języka z nowymi doświadczeniami i poznawaniem kultur świetnie wpisuje się w to, co najbardziej kocham w nauczaniu i dlatego jestem dumna będąc częścią tej społeczności.

Magdalena Szwechłowicz

„Wychowawca, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje, przeżyje wraz z dzieckiem wiele natchnionych chwil…”.   – Janusz Korczak

Nauczyciel z powołania, pełna miłości do ludzi oraz skłonności do społecznego oddziaływania. Cechuje mnie zdolność sugestywna, pewność siebie, spokój i odwaga działania oraz nieszablonowe myślenie, nonkonformizm i autentyzm.

Praca z najmłodszymi jest moją pasją i spełnieniem dziecięcego marzenia.

W 2014 roku ukończyłam studia Pedagogiczne na Uniwersytecie Opolskim w specjalności Edukacja kreatywna z medialną oraz Studia podyplomowe z zakresu „Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna”. Następnie podniosłam swoje kwalifikacje zawodowe o Kurs kwalifikacyjny z zakresu Pedagogiki leczniczej oraz Kurs metodyczny
z zakresu wczesnego nauczania języka angielskiego. W ciągu swojej pracy uczestniczyłam również w wielu szkoleniach i warsztatach zawodowych, które pozwoliły mi na doskonalenie warsztatu pracy i ciągłe uatrakcyjnianie procesu edukacyjnego. Zawód Nauczyciela wykonuję od 6 lat, pracowałam z dziećmi w wieku 2-7 lat. W 2018 roku otrzymałam Nagrodę Dyrektora za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej.

Zarówno w swoim życiu prywatnym jak i zawodowym ucieleśniam ideały prawdy, dobra
i piękna. Uważam, iż Nauczyciel powinien „widzieć” dziecko,  spostrzegać zmiany zachodzące w jego zachowaniu, w jego wyglądzie, w jego wyrazie twarzy, wnikać w jego sytuacje życiowe, w jego przeżycia, rozumieć je. Wychowawca, przyjmując na siebie tę rolę, powinien spełnić pewne wymagania. Im pełniejsze jest życie osobiste nauczyciela, im większa dojrzałość emocjonalna, im wyższa godność osobista tym lepsze zrozumienie dziecka, głębsza dla niego życzliwość i w konsekwencji lepsze efekty wychowawcze.

Anna Rajfur

Nazywam się Anna Rajfur ukończyłam edukację wczesnoszkolną i wychowanie przedszkolne na Uniwersytecie Wrocławskim. Od początku wiedziałam, że praca z dziećmi to moje powołanie – można powiedzieć kolokwialnie, że wyssałam je wraz z mlekiem matki, gdyż moja mama jest nauczycielem wychowania przedszkolnego. Swoje doświadczenie zdobywałam zaraz po maturze, gdzie po ukończeniu kursu na opiekuna rozpoczęłam pracę w żłobku. Jestem osobą miłą, pogodną, cierpliwą, ambitną oraz wszechstronną, stąd też mam zamiar stale dokształcać się oraz podnosić swoje kwalifikacje zarówno te dotyczące pracy z dziećmi, jak i te dotyczące różnych, innych płaszczyzn. Moją pasją jest muzyka. Obecnie uczę się grać na saksofonie tenorowym. Swoje zamiłowanie do muzyki oraz radość jaką można z niej czerpać pragnę przekazać dzieciom, ponieważ uważam, że muzyka powinna stanowić integralną część w procesie kształcenia i wychowania dzieci, gdyż ma ona ogromny wpływ na całościowy/ogólny rozwój dziecka. Zajęcia muzyczne, muzyczno – ruchowe, plastyczne, plastyczno – techniczne dają zarówno mi jak i dzieciom wiele radości. Zaś kreatywna i twórcza praca z dziećmi, to praca jaka daje mi satysfakcję, ponieważ dzięki niej mogę obserwować jakie postępy rozwojowe czynią moi mali podopieczni wykonując zadania, które pobudzają ich samodzielne oraz twórcze myślenie, ale także sprawiają im przyjemność i kształtują ich poczucie własnej wartości.

Justyna Bednarska

Nazywam się Justyna Bednarska. Bardzo się cieszę , że jestem częścią zespołu nauczycieli Bright Beginners, gdyż praca z dziećmi przynosi mi dużo satysfakcji, a obserwowanie postępów dzieci motywuje mnie do rozwoju i poszukiwania nowych metod nauczania.
Posiadam kwalifikacja z zakresu Wychowania Przedszkolnego i Edukacji Przedszkolnej a także kwalifikacje do prowadzeni zajęć sportowych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w przedszkolach zarówno w Polsce jak i w Irlandii.
Praca z dziećmi z różnych kultur jest dla mnie cennym doświadczeniem, pozwala mi na ciągły rozwój i doskonalenie się a także daje dużo radości.
W pracy z przedszkolakami ważne jest dla mnie, aby czuły się one bezpiecznie i szczęśliwie. Ogromne znaczenie ma również budowanie dobrych relacji w grupie, opartych na wzajemnym zaufaniu, szczerości i życzliwości. W codziennej relacji z dziećmi pragnę być dla nich nie tylko pedagogiem, ale także przyjacielem, który wesprze je w zmaganiach z otaczającym światem. Interakcja z grupą pozwala mi rozwijać kreatywność, dzięki czemu mogę prowadzić zajęcia, które rozbudzają ciekawość dzieci, są łatwe do przyswojenia i zapadają im w pamięć.
Dzieci powodują że odkrywam siebie na nowo, dostrzegam ich małe, ale jakże istotne sprawy. Mam możliwość patrzeć na świat ich oczyma.
Ich zadowolenie i uśmiech motywują mnie do dalszego wysiłku i szukania sposobów, aby stworzyć im optymalne warunki dla odkrywania otaczającego świata i zdobywania nowych wiadomości i umiejętności w ciekawy sposób.

Moja pasją jest aktywność fizyczna, dbam o swój dobry stan ducha jak i ciała i tym samym chciałabym zarazić podopiecznych. Moim zdaniem rozwój fizyczny jest jednym z fundamentalnych elementów edukacji, który pozwala nie tylko rozwinąć świadomość własnego ciała, ale także rozwijać wytrwałość w dążeniu do wymarzonych celów.