O naszym
przedszkolu

Kadra

Marta Papiernik
Dyrektor Przedszkola Bright Beginners

Mam ogromną przyjemność robić to co kocham. Zawsze fascynował mnie ludzki potencjał. Umysły dzieci są wyjątkowo chłonne a ich możliwości uczenia się niemal nieograniczone. Z ogromnym entuzjazmem odkrywają one wszystko co je otacza. Moje studia z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogiki ogólnej, filologii angielskiej- pozwoliły mi zrozumieć potrzeby dzieci, by wspólnie z moim zespołem- zaprojektować otoczenie – gdzie będą się one czuły dobrze i bezpiecznie. Doświadczenie pracy ze studentami z całego świata(np. w Londynie w Milshare Montessori) było niezwykle inspirujące i pozwoliło mi lepiej poznać różne kultury i otworzyć się na nie.
Dlatego w naszym przedszkolu dzieci mają kontakt z osobami, kuchnią, muzyką i kulturą różnych krajów. Jako szczęśliwa mama dwujęzycznego Michała – chciałam dać taką możliwość także innym dzieciom. Aby odważnie odkrywały świat i poprzez działanie nabywały zdrowe nawyki. Będąc mamą alergika doskonale wiem, jak ważne jest zdrowe żywienie stąd pomysł sadzenia warzyw, warsztatów gotowania i naturalnie cała masa zajęć ruchowych. Ogromną przyjemność daje mi możliwość dzielenia się wiedzą- dlatego kilka lat temu ukończyłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim. Nadal pogłębiam moją wiedzę, nabywam nowe umiejętności,chętnie uczę się też języków obcych (obecnie hiszpańskiego) Na co dzień wymieniam się wiedzą i czerpię z doświadczeń studentów, rodziców i mojego zespołu nauczycieli. Praca z wielokulturowym, kreatywnym, ambitnym , wrażliwym i pełnym pasji zespołem jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem, wymaga ona ode mnie ciągłej pracy nad sobą i poszerzania wiedzy a także otwartości na innych i nowe pomysły.
Zawsze marzyłam aby “ulepszyć kawałek świata”- kilkuletnie wspieranie studentów podczas praktyk w przedszkolach utwierdziło mnie, iż rzeczywistość w jakiej funkcjonują najmłodsi- wymaga poprawy. Dlatego stworzyłam mojemu dziecku i innym dzieciom bezpieczne miejsce, gdzie wspiera się je w odkrywaniu ich talentu i pasji, zachęca się do próbowania nowych rzeczy- stosując zasadę “pomóż mi zrobić to samodzielnie”. Wspieramy je w odkrywaniu talentu i pokonywaniu trudności. Wspieram także rodziców prowadząc warsztaty zarówno dla Polaków jak i obcokrajowców i publikując artykuły dotyczące rozwoju dzieci i obecnie pisząc książkę. Poza psychologią, czytaniem, kocham podróże, gotowanie i nowe doświadczenia- jakie daje mi poznawanie nowych kultur i osób. Rozwijanie i wspieranie innych -daje mi energię do działania.

Beata Kosser Politowska
Wicedyrektor Przedszkola BB

Mam na imię Beata. Jestem absolwentką studiów pedagogicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego.Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam w Polsce, a także w przedszkolach międzynarodowych m.in. Marii Montessorii w Irlandii. Kontakt z dziećmi przynosi mi ogromną radość i satysfakcję. Od zawsze interesowała mnie psychologia rozwoju dziecka, sposób w jaki dziecko patrzy na świat i stara się je rozumieć. Fascynuje mnie dziecięca ciekawość, szczerość i niepohamowany entuzjazm w poznawaniu świata. Staram się patrzeć na świat oczami dziecka, przez co lepiej mogę zrozumieć jego potrzeby, pragnienia i zainteresowania. Uważam, że każde jest wyjątkowe i inne, dlatego jestem zwolennikiem indywidualnego podejścia do dziecka.Obcowanie z dziećmi jest dla mnie motywacją i inspiracją do poszukiwania nowych rozwiązań, pomysłów i wyzwań związanych z nauczaniem. Bardzo lubię prowadzić zajęcia plastyczno- techniczne i muzyczno- ruchowe, a także patrzeć na twarze dzieci skupionych przy pracy. Bezcenna jest dla mnie radość i satysfakcja dziecka z tworzenia, poznawania i odkrywania nowych rzeczy. Chętnie uczestniczę w różnych kursach i szkoleniach. Interesuje mnie pedagogika arii Montessorii, oraz zabawy Klanza. Zdobytą wiedzę wykorzystuję w pracy z dziećmi. Prywatnie jestem mamą 7 letniego Huberta i 4 letniej Karoliny. Dzieci zmieniły moje życie, odkrywam z nimi świat na nowo, z dziecięcej perspektywy 🙂

Ewa Klimaszewska
Koordynator Przedszkola BB

Ukończyłam nauczanie języka angielskiego na Uniwersyteckim Kolegium Nauczycieli Języka Angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowałam także kulturoznawstwo Stanów Zjednoczonych oraz andragogikę na Uniwersytecie Warszawskim. Już od pierwszych lat studiów pracowałam jako nauczyciel języka angielskiego w różnych grupach wiekowych, zaczynając od uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów a także z dorosłymi, ale to właśnie praca z najmłodszymi sprawia mi najwięcej przyjemności i daje najwięcej satysfakcji. Uwielbiam pracę z dziećmi ze względu na ich niekończącą się energię, szczerość oraz niewiarygodną ciekawość świata. Te pierwsze lata życia dziecka są najważniejszymi jeśli chodzi o ich wszechstronny rozwój, dlatego w mojej pracy zależy mi na tym, by dać każdemu z moich uczniów jak najszerszy wachlarz możliwości rozwoju zarówno intelektualnego, jak też emocjonalnego, czy społecznego. Uwielbiam muzykę, dlatego chętnie wykorzystuję śpiew, zabawy taneczno-ruchowe oraz grę na gitarze w trakcie zajęć. Prywatnie lubię jeździć na rolkach i rowerze oraz jestem pasjonatką lotnictwa.

Patrick Kimani

Mam na imię Patrick. Pochodzę z Kenii. Ukończyłem studia pedagogiczne i pracowałem jako nauczyciel z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną przyjemność. Ich radość, ciekawość inspiruje by patrzeć na świat z innej perspektywy i dostrzegać jego różnorodność i piękno. Edukowanie najmłodszych jest dla mnie niezwykle ważnym zadaniem i ma głęboki sens. Obserwowanie jak moi uczniowie zmieniają się i rozwijają daje mi wiele satysfakcji. Jednym z powodów dla których cieszę się, że współtworzę Bright Beginners jest to, że nasza placówka stwarza najmłodszym okazję by poznać i zrozumieć inne kultury. Lubię pracę indywidualną z dziećmi, fascynuje mnie także jak wiele nasi podopieczni uczą się podczas zabawy i interakcji z innymi dziećmi.
Nasze dzieci charakteryzuje ciekawość “głód wiedzy”, odważnie podejmują wszelkie wyzwania. Z ogromną radością towarzyszę im w odkrywaniu ich niepowtarzalnych cech i rozwoju. Chcę pomóc dzieciom nie tylko w naturalnym przyswojeniu języka angielskiego ale także w poznaniu innych kultur i kształtowaniu postawy otwartości.
W czasie wolnym kocham podróżować i poznawać inne kultury. Moją pasję do nauczania realizuję także współtworząc i realizując programy z zakresu wiedzy o różnych kulturach dla dzieci i młodzieży, współpracując z licznymi fundacjami, szkołami i przedszkolami w Polsce i Kenii. Dodatkowo lubię też słuchać muzyki, czytać i chodzić po górach.

Marek Sadowski

Nazywam się Marek Sadowski i jestem studentem Akademii Medycznej we Wrocławiu na Wydziale Angielskim. Urodziłem się i wychowałem w Chicago, Illinois, jestem polsko-amerykańskiego pochodzenia. Przed studiami medycznymi w Polsce ukończyłem studia licencjackie na kierunku Politologia na University of Illinois w Urbana-Champaign.

Moje główne zainteresowania w dziedzinie medycyny to medycyna rodzinna, psychiatria i pediatria. Możliwość pracy z dziećmi i wspierania ich indywidualnego rozwoju jest dla mnie wspaniałą okazją . Przez całe życie starałem się pomóc uczynić świat lepszym miejscem i pomagać społeczeństwu, nawet jeśli jest to jedna osoba na raz. Mam nadzieję, że mogę pomóc dzieciom w lepszym zrozumieniu otaczającego ich rozległego świata oraz różnorodności ludzi, miejsc i kultur. Mam nadzieję, że przekażę im część wiedzy i mądrości, którą zdobyłem przez lata podróży za granicą i życia na dwóch różnych kontynentach poprzez dalsze rozwijanie tolerancyjnej i otwartej postawy, która wyróżnia przedszkole Bright Beginners.

Angela Berska

Nazywam się Angela Berska, pochodzę z Kanady. Moim ojczystym językiem jest język angielski. Ukończyłam studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Zamierzam specjalizować się w pediatrii i medycynie rodzinnej. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywam poprzez opiekę nad najmłodszymi, indywidualne lekcje języka angielskiego oraz na oddziałach pediatrycznych podczas zajęć w szpitalu.

Praca i przebywanie z dziećmi to jedna z moich największych pasji, ponieważ daje mi to wiele radości. Jestem bardzo cierpliwa, kreatywna i serdeczna. Mogę zapewnić bezpieczne, integracyjne środowisko do nauki zapewniając rozwój każdego dziecka. Chciałabym uczyć i pokazywać dzieciom w przedszkolu Bright Beginners aby wzajemnie się akceptować i szanować.

Anna Rajfur

Nazywam się Anna Rajfur ukończyłam edukację wczesnoszkolną i wychowanie przedszkolne na Uniwersytecie Wrocławskim. Od początku wiedziałam, że praca z dziećmi to moje powołanie – można powiedzieć kolokwialnie, że wyssałam je wraz z mlekiem matki, gdyż moja mama jest nauczycielem wychowania przedszkolnego. Swoje doświadczenie zdobywałam zaraz po maturze, gdzie po ukończeniu kursu na opiekuna rozpoczęłam pracę w żłobku. Jestem osobą miłą, pogodną, cierpliwą, ambitną oraz wszechstronną, stąd też mam zamiar stale dokształcać się oraz podnosić swoje kwalifikacje zarówno te dotyczące pracy z dziećmi, jak i te dotyczące różnych, innych płaszczyzn. Moją pasją jest muzyka. Obecnie uczę się grać na saksofonie tenorowym. Swoje zamiłowanie do muzyki oraz radość jaką można z niej czerpać pragnę przekazać dzieciom, ponieważ uważam, że muzyka powinna stanowić integralną część w procesie kształcenia i wychowania dzieci, gdyż ma ona ogromny wpływ na całościowy/ogólny rozwój dziecka. Zajęcia muzyczne, muzyczno – ruchowe, plastyczne, plastyczno – techniczne dają zarówno mi jak i dzieciom wiele radości. Zaś kreatywna i twórcza praca z dziećmi, to praca jaka daje mi satysfakcję, ponieważ dzięki niej mogę obserwować jakie postępy rozwojowe czynią moi mali podopieczni wykonując zadania, które pobudzają ich samodzielne oraz twórcze myślenie, ale także sprawiają im przyjemność i kształtują ich poczucie własnej wartości.

Justyna Bednarska

Nazywam się Justyna Bednarska. Bardzo się cieszę , że jestem częścią zespołu nauczycieli Bright Beginners, gdyż praca z dziećmi przynosi mi dużo satysfakcji, a obserwowanie postępów dzieci motywuje mnie do rozwoju i poszukiwania nowych metod nauczania.
Posiadam kwalifikacja z zakresu Wychowania Przedszkolnego i Edukacji Przedszkolnej a także kwalifikacje do prowadzeni zajęć sportowych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w przedszkolach zarówno w Polsce jak i w Irlandii.
Praca z dziećmi z różnych kultur jest dla mnie cennym doświadczeniem, pozwala mi na ciągły rozwój i doskonalenie się a także daje dużo radości.
W pracy z przedszkolakami ważne jest dla mnie, aby czuły się one bezpiecznie i szczęśliwie. Ogromne znaczenie ma również budowanie dobrych relacji w grupie, opartych na wzajemnym zaufaniu, szczerości i życzliwości. W codziennej relacji z dziećmi pragnę być dla nich nie tylko pedagogiem, ale także przyjacielem, który wesprze je w zmaganiach z otaczającym światem. Interakcja z grupą pozwala mi rozwijać kreatywność, dzięki czemu mogę prowadzić zajęcia, które rozbudzają ciekawość dzieci, są łatwe do przyswojenia i zapadają im w pamięć.
Dzieci powodują że odkrywam siebie na nowo, dostrzegam ich małe, ale jakże istotne sprawy. Mam możliwość patrzeć na świat ich oczyma.
Ich zadowolenie i uśmiech motywują mnie do dalszego wysiłku i szukania sposobów, aby stworzyć im optymalne warunki dla odkrywania otaczającego świata i zdobywania nowych wiadomości i umiejętności w ciekawy sposób.

Moja pasją jest aktywność fizyczna, dbam o swój dobry stan ducha jak i ciała i tym samym chciałabym zarazić podopiecznych. Moim zdaniem rozwój fizyczny jest jednym z fundamentalnych elementów edukacji, który pozwala nie tylko rozwinąć świadomość własnego ciała, ale także rozwijać wytrwałość w dążeniu do wymarzonych celów.

Brooke Stahlman-Dwyer

Nazywam się Brooke Stahlman-Dwyer. Pochodzę z USA. Dorastałam w sprzyjającym kreatywności otoczeniu, gdzie muzyka, taniec i spędzanie czasu blisko przyrody były bardzo istotne. Z radością będę wkomponowywała te elementy w nauczanie mojej grupy. Posiadam sześcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, w mojej pracy miałam także szansę poznać założenia Metody Marii Montessori. Moją pasją jest praca z dziećmi i wspieranie ich rozwoju. Moim celem jest pomóc im stać się silnymi, uprzejmymi i niezależnymi ludźmi.

Jestem osobą pełną energii, cierpliwą i życzliwą, która dąży do tego, aby pomóc innym stać się najlepszą wersją ich samych. Dołożę wszelkich starań aby zapewnić moim uczniom bezpieczne, przyjazne otoczenie, gdzie dzieci czują się dostrzeżone, usłyszane i zrozumiane. Niestrudzenie wypróbowuję nowe metody, aby moi uczniowie byli podekscytowani i zaangażowani w uczenie się, używam między innymi muzyki, gier oraz opowiadań. Jestem zaszczycona, że będę częścią edukacyjnej przygody moich małych uczniów.

Avery Stahlman-Dwyer

Nazywam się Avery Stahlman-Dwyer. Pochodzę z USA. Poza moją siostrą bliźniaczką mam jeszcze trzy siostry. Od dzieciństwa interesuje mnie muzyka i taniec, dlatego z radością będę włączać elementy muzyki i ruchu w zajęcia dydaktyczne, aby jak najlepiej rozwinąć dzieci. Posiadam ponad sześcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Praca z najmłodszymi od zawsze była moją pasją i sprawia mi wiele radości. Poza przekazywaniem nowych treści istotne jest dla mnie, aby każde dziecko czuło się wysłuchane i ważne w procesie zdobywania wiedzy. Codzienna możliwość wspierania dzieci w nauce i rozwoju jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem. Jestem cierpliwa, empatyczna. Dołożę wszelkich starań aby stworzyć bezpieczne środowisko, wspierające kreatywność i rozwój moich małych uczniów. Jestem ogromnie podekscytowana, że będę częścią społeczności Bright Beginners.

Wesley Knudson

Mam na imię Wesley. Jestem nauczycielem. Pochodzę z USA. Mam ponad dwa lata doświadczenia w nauczaniu dzieci. Poza kwalifikacjami formalnymi posiadam duże doświadczenie, mam 4 braci i trzy siostry. Wspieranie rozwoju dzieci jest dla mnie czymś naturalnym. Lubię grać na gitarze, interesuje mnie też fotografia i podróże.

W pracy z dziećmi najbardziej lubię ich spontaniczność i szybkie tempo zmian, które sprawia, że trzeba być zawsze czujnym i gotowym na wszytko, co może się wydarzyć.

Pracując z dziećmi podążam za ich potrzebami i możliwościami. Nauczanie dzieci nie tylko rozwija moich uczniów ale także motywuje mnie do poznawania ciągle nowych metod nauczania. Moim celem jest rozwijanie samodzielności moich uczniów poprzez dawanie im odpowiedzialności na miarę ich wieku i możliwości, takie działanie wpływa pozytywnie na ich samoocenę i poczucie sprawczości. Edukacja jest dla mnie bardzo istotna.Uwielbiam pracę w Bright Beginners ponieważ ma świetny zespół, żadna szkoła nie może prawidłowo działać bez ludzi, którzy współpracują i wspierają się. Zależy mi aby moi uczniowie szanowali mnie i dążyli do tego aby stać się najlepszą wersją samych siebie. Aby ich zachowanie nie cechowała arogancja ani ignorancja lecz miłość i szacunek do ludzi którzy ich otaczają.