O naszym
przedszkolu

Kadra

Marta Papiernik

Mam ogromną przyjemność robić to co kocham. Zawsze fascynował mnie ludzki potencjał. Umysły dzieci są wyjątkowo chłonne a ich możliwości uczenia się niemal nieograniczone. Z ogromnym entuzjazmem odkrywają one wszystko co je otacza. Moje studia z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogiki ogólnej, filologii angielskiej- pozwoliły mi zrozumieć potrzeby dzieci, by wspólnie z moim zespołem- zaprojektować otoczenie – gdzie będą się one czuły dobrze i bezpiecznie. Doświadczenie pracy ze studentami z całego świata(np. w Londynie w Milshare Montessori) było niezwykle inspirujące i pozwoliło mi lepiej poznać różne kultury i otworzyć się na nie.

Dlatego w naszym przedszkolu dzieci mają kontakt z osobami, kuchnią, muzyką i kulturą różnych krajów. Jako szczęśliwa mama dwujęzycznego Michała – chciałam dać taką możliwość także innym dzieciom. Aby odważnie odkrywały świat i poprzez działanie nabywały zdrowe nawyki. Będąc mamą alergika doskonale wiem, jak ważne jest zdrowe żywienie stąd pomysł sadzenia warzyw, warsztatów gotowania i naturalnie cała masa zajęć ruchowych. Ogromną przyjemność daje mi możliwość dzielenia się wiedzą- dlatego kilka lat temu ukończyłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim. Nadal pogłębiam moją wiedzę, nabywam nowe umiejętności,chętnie uczę się też języków obcych (obecnie hiszpańskiego) Na co dzień wymieniam się wiedzą i czerpię z doświadczeń studentów, rodziców i mojego zespołu nauczycieli. Praca z wielokulturowym, kreatywnym, ambitnym , wrażliwym i pełnym pasji zespołem jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem, wymaga ona ode mnie ciągłej pracy nad sobą i poszerzania wiedzy a także otwartości na innych i nowe pomysły.

Zawsze marzyłam aby “ulepszyć kawałek świata”- kilkuletnie wspieranie studentów podczas praktyk w przedszkolach utwierdziło mnie, iż rzeczywistość w jakiej funkcjonują najmłodsi- wymaga poprawy. Dlatego stworzyłam mojemu dziecku i innym dzieciom bezpieczne miejsce, gdzie wspiera się je w odkrywaniu ich talentu i pasji, zachęca się do próbowania nowych rzeczy- stosując zasadę “pomóż mi zrobić to samodzielnie”. Wspieramy je w odkrywaniu talentu i pokonywaniu trudności. Wspieram także rodziców prowadząc warsztaty zarówno dla Polaków jak i obcokrajowców i publikując artykuły dotyczące rozwoju dzieci i obecnie pisząc książkę. Poza psychologią, czytaniem, kocham podróże, gotowanie i nowe doświadczenia- jakie daje mi poznawanie nowych kultur i osób. Rozwijanie i wspieranie innych -daje mi energię do działania.

Maria Koralewska

Jestem studentką filologii hiszpańskiej studiów II stopnia na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam również na tym kierunku studia I stopnia. Płynnie mówię w języku angielskim oraz hiszpańskim. Moje doświadczenie w pracy z dziećmi ma swoje źródło w wolontariacie harcerskim. Będąc w liceum, prowadziłam gromadę zuchową w miejscowości, z której pochodzę. Moja pasja do zajmowania się dziećmi oraz poszerzania swoich umiejętności pedagogicznych i dydaktycznych zaczęła się właśnie tam. Przygotowywanie różnorakich zajęć dla dzieci oraz przeprowadzanie ich w grupach czy też indywidualnie sprawia mi dużo satysfakcji i przyjemności. Potrafię temu poświęcić wiele czasu. Swoją przyszłość również wiążę z pracą z dziećmi w wieku przedszkolnym. Możliwość oddawania się dzieciom oraz przyglądania się ich rozwojowi daje mi przede wszystkim poczucie nieustannie wzrastającego doświadczenia. Uwielbiam czerpać z dziecięcej radości, ze świeżości ich spojrzenia. Chęć dzieci do zabawy i jednoczesnej nauki, ich ciągła ciekawość świata jest najlepszą motywacją do pracy.

Ewa Domańska

Ukończyłam nauczanie języka angielskiego na Uniwersyteckim Kolegium Nauczycieli Języka Angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowałam także kulturoznawstwo Stanów Zjednoczonych oraz andragogikę na Uniwersytecie Warszawskim. Już od pierwszych lat studiów pracowałam jako nauczyciel języka angielskiego w różnych grupach wiekowych, zaczynając od uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów a także z dorosłymi, ale to właśnie praca z najmłodszymi sprawia mi najwięcej przyjemności i daje najwięcej satysfakcji. Uwielbiam pracę z dziećmi ze względu na ich niekończącą się energię, szczerość oraz niewiarygodną ciekawość świata. Te pierwsze lata życia dziecka są najważniejszymi jeśli chodzi o ich wszechstronny rozwój, dlatego w mojej pracy zależy mi na tym, by dać każdemu z moich uczniów jak najszerszy wachlarz możliwości rozwoju zarówno intelektualnego, jak też emocjonalnego, czy społecznego. Uwielbiam muzykę, dlatego chętnie wykorzystuję śpiew, zabawy taneczno-ruchowe oraz grę na gitarze w trakcie zajęć. Prywatnie lubię jeździć na rolkach i rowerze oraz jestem pasjonatką lotnictwa.

Beata Kosser Politowska

Mam na imię Beata. Jestem absolwentką studiów pedagogicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego.Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam w Polsce, a także w przedszkolach międzynarodowych m.in. Marii Montessorii w Irlandii. Kontakt z dziećmi przynosi mi ogromną radość i satysfakcję. Od zawsze interesowała mnie psychologia rozwoju dziecka, sposób w jaki dziecko patrzy na świat i stara się je rozumieć. Fascynuje mnie dziecięca ciekawość, szczerość i niepohamowany entuzjazm w poznawaniu świata. Staram się patrzeć na świat oczami dziecka, przez co lepiej mogę zrozumieć jego potrzeby, pragnienia i zainteresowania. Uważam, że każde jest wyjątkowe i inne, dlatego jestem zwolennikiem indywidualnego podejścia do dziecka.Obcowanie z dziećmi jest dla mnie motywacją i inspiracją do poszukiwania nowych rozwiązań, pomysłów i wyzwań związanych z nauczaniem. Bardzo lubię prowadzić zajęcia plastyczno- techniczne i muzyczno- ruchowe, a także patrzeć na twarze dzieci skupionych przy pracy. Bezcenna jest dla mnie radość i satysfakcja dziecka z tworzenia, poznawania i odkrywania nowych rzeczy. Chętnie uczestniczę w różnych kursach i szkoleniach. Interesuje mnie pedagogika arii Montessorii, oraz zabawy Klanza. Zdobytą wiedzę wykorzystuję w pracy z dziećmi. Prywatnie jestem mamą 7 letniego Huberta i 4 letniej Karoliny. Dzieci zmieniły moje życie, odkrywam z nimi świat na nowo, z dziecięcej perspektywy 🙂

Patrick Kimani

Mam na imię Patrick. Pochodzę z Kenii. Ukończyłem studia pedagogiczne i pracowałem jako nauczyciel z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną przyjemność. Ich radość, ciekawość inspiruje by patrzeć na świat z innej perspektywy i dostrzegać jego różnorodność i piękno. Edukowanie najmłodszych jest dla mnie niezwykle ważnym zadaniem i ma głęboki sens. Obserwowanie jak moi uczniowie zmieniają się i rozwijają daje mi wiele satysfakcji. Jednym z powodów dla których cieszę się, że współtworzę Bright Beginners jest to, że nasza placówka stwarza najmłodszym okazję by poznać i zrozumieć inne kultury. Lubię pracę indywidualną z dziećmi, fascynuje mnie także jak wiele nasi podopieczni uczą się podczas zabawy i interakcji z innymi dziećmi.
Nasze dzieci charakteryzuje ciekawość “głód wiedzy”, odważnie podejmują wszelkie wyzwania. Z ogromną radością towarzyszę im w odkrywaniu ich niepowtarzalnych cech i rozwoju. Chcę pomóc dzieciom nie tylko w naturalnym przyswojeniu języka angielskiego ale także w poznaniu innych kultur i kształtowaniu postawy otwartości.

W czasie wolnym kocham podróżować i poznawać inne kultury. Moją pasję do nauczania realizuję także współtworząc i realizując programy z zakresu wiedzy o różnych kulturach dla dzieci i młodzieży, współpracując z licznymi fundacjami, szkołami i przedszkolami w Polsce i Kenii. Dodatkowo lubię też słuchać muzyki, czytać i chodzić po górach.

Sonny Verne

Dzieci są naszą przyszłością. Naszym zadaniem jest je wspierać, aby jak najlepiej odnalazły się we współczesnym świecie. Praca z dziećmi to dla mnie więcej niż przekazywanie im wiedzy, to przygotowywanie ich do życia. Pokazywanie im świata z różnych perspektyw- to jedno z moich najważniejszych zadań.

Pochodzę z Walii, z multikulturowej rodziny. Zwiedziłem wiele krajów, pracując z dziećmi z różnych kultur i dzięki temu zdobywając cenne doświadczenie i otwartość na innych ludzi i doświadczenia. Dlatego z radością rozwijam dzieci w Bright Beginners. Uczę stosują zasadę “learning by doing”. Wspieram każde z dzieci które uczę, przekazując mu wartości takie jak otwartość na inne kultury, różnorodność, języki obce, pokonywanie własnych granic i ciągły rozwój tak aby moi uczniowie byli samodzielni, otwarci i przygotowani do życia w każdej części świata.

“Dzieci są najcenniejszym zasobem świata i największą nadzieją na przyszłość” powiedział John F. Kennedy, głęboko w to wierzę.

Karla Johnson Martin

Edukacja ma ogromne znaczenie dla rozwoju osobowości. Właśnie z tego powodu uwielbiam pracę z dziećmi. Towarzyszenie dzieciom i wspieranie ich w procesie odkrywania świata jest dla mnie wspaniałym doświadczeniem. Jako osoba dwujęzyczna (moja mama jest Hiszpanką a tata Brytyjczykiem) doskonale rozumiem jak wspaniałe możliwości na przyszłość daje kontakt z native speakerami kiedy jest się dzieckiem. Mam kilkuletnie doświadczenie w indywidualnym nauczaniu języka angielskiego oraz ponad roczne doświadczenie w nauczaniu grupy dzieci w szkole podstawowej w Madrycie. Wierzę,że dzięki zaangażowaniu, motywacji i prawdziwej trosce nauczyciele o dzieci i ich rozwój -nauka jest dla nich wspaniałym, fascynującym doświadczeniem i przygodą.