Program
nauczania

Zajęcia dodatkowe

Stworzenie warunków dla wszechstronnego rozwoju dzieci to jedno z naszych najważniejszych zadań. Ważne, aby dzieci mogły wziąć udział w różnorodnych  aktywnościach i rozwijać umiejętności z różnych dziedzin.  Realizujemy to zadanie miedzy innymi dzięki współpracy  z najlepszymi specjalistami. Naszych trenerów, nauczycieli i instruktorów łączy pasja, pozytywna energia i umiejętność przekazywania wiedzy dzieciom. Jest to niezwykle ważne, gdyż talent można odkryć w każdym wieku. Mamy fantastycznego  trenera piłki nożnej, nauczyciela tańca, nasze dzieci mają też zajęcia z  rytmiki, warsztaty gotowania na przemian z eksperymentami a także hiszpański z native speakerem języka hiszpańskiego. 

Ponieważ według badań naukowych dzieci do 7 roku życia są w stanie przyswoić każdy język obcy z idealnym akcentem- wszystkie języki obce są uczone przez native speakerów danego języka. Native speaker języka angielskiego jest w każdej grupie.

Poza zajęciami dodatkowymi i wycieczkami w Bright Beginners dzieci biorą udział w licznych warsztatach : robotyce, dogoterapii, sensoplastyce, warsztatach ceramicznych czy warsztatach programowania. 

Ponadto raz na dwa miesiące przedszkolaki w ramach edukacji międzykulturowej spotykają się gościem z jednego z wybranych krajów. Dzięki temu zapoznają się z flagą, muzyką , jedzeniem poznawanego kraju, uczą się kilku zwrotów w danym języku, sprawdzają na mapie gdzie leży ten kraj i jaka jest jego stolica. Przede wszystkim jednak uczą się otwartości i szacunku dla różnorodności i innych kultur. Poznajemy w ten sposób: Chiny, Hiszpanię, Włochy, Meksyk, Koreę i wiele innych krajów. 

Ponieważ uczenie przez doświadczanie- z wykorzystaniem emocji i zmysłów jest najskuteczniejszą formą przyswajania wiedzy, nawiązaliśmy współpracę z specjalistami takimi jak lekarz, dentysta, weterynarz. Dzieci odwiedzają gabinety specjalistyczne lub specjaliści odwiedzają nas – by przybliżyć naszym wychowankom  swój zawód i nauczyć ich np. jak dbać o zdrowie.