Program
nauczania

Zajęcia dodatkowe

Stworzenie warunków dla wszechstronnego rozwoju dzieci to jedno z naszych najważniejszych zadań. Ważne, aby dzieci mogły wziąć udział w różnorodnych aktywnościach i rozwijać umiejętności z różnych dziedzin.  Realizujemy to zadanie miedzy innymi dzięki współpracy z najlepszymi specjalistami. Naszych trenerów, nauczycieli i instruktorów łączy pasja, pozytywna energia i umiejętność przekazywania wiedzy dzieciom. Jest to niezwykle ważne, gdyż talent można odkryć w każdym wieku. Mamy fantastycznego trenera piłki nożnej, nauczyciela tańca, nasze dzieci mają też zajęcia z  rytmiki, warsztaty gotowania na przemian z eksperymentami, a także hiszpański z native speakerem języka hiszpańskiego. 

Ponieważ według badań naukowych dzieci do 7 roku życia są w stanie przyswoić każdy język obcy z idealnym akcentem – wszystkie języki obce są uczone przez native speakerów danego języka. Native speaker języka angielskiego jest w każdej grupie.

Poza zajęciami dodatkowymi i wycieczkami, w Bright Beginners dzieci biorą udział w licznych warsztatach: robotyce, dogoterapii, sensoplastyce, warsztatach ceramicznych czy warsztatach programowania. 

Ponadto, raz na dwa miesiące, przedszkolaki w ramach edukacji międzykulturowej spotykają się z gościem z jednego z wybranych krajów. Dzięki temu zapoznają się z flagą, muzyką i jedzeniem poznawanego kraju, uczą się kilku zwrotów w danym języku, sprawdzają na mapie, gdzie leży ten kraj i jaka jest jego stolica. Przede wszystkim jednak uczą się otwartości i szacunku dla różnorodności, innych kultur. Poznaliśmy w ten sposób: Chiny, Hiszpanię, Włochy, Meksyk, Koreę i wiele innych krajów. 

Ponieważ uczenie przez doświadczanie – z wykorzystaniem emocji i zmysłów – jest najskuteczniejszą formą przyswajania wiedzy, nawiązaliśmy współpracę ze specjalistami takimi jak lekarz, dentysta, weterynarz. Dzieci odwiedzają gabinety specjalistyczne lub specjaliści odwiedzają nas – by przybliżyć naszym wychowankom  swój zawód i nauczyć ich np. jak dbać o zdrowie.