Rekrutacja

Współpraca z rodzicami

Współpraca z rodzicami

Na bieżąco informujemy rodziców o postępach dziecka oraz wspieramy ich swoją wiedzą i doświadczeniem, kiedy tylko tego potrzebują. Korzystamy również z ich wsparcia, gdyż lepiej niż ktokolwiek inny znają swoje dziecko. Stworzyliśmy bibliotekę, by wymieniać się książkami i artykułami, które nas zainspirowały. Rodzice co tydzień otrzymują newsletter z istotnymi informacjami, menu i planem. Mają możliwość spotkań z nauczycielem prowadzącym, udziału w konsultacjach, a raz na 5 miesięcy otrzymują szczegółowy raport dotyczący rozwoju społecznego, intelektualnego, emocjonalnego, fizycznego i językowego ich dziecka. Jeśli jest jakiś obszar do poprawy otrzymują informację, w jaki sposób pracuje z dzieckiem nauczyciel i jak oni mogą włączyć się w ten proces. Rodzice są także zapraszani na pikniki i inne uroczystości organizowane przez przedszkole..

W naszej międzynarodowej placówce spotykają się dzieci różnych kultur. Dzięki obecności native speakerów z UK i USA, dzieci polskiego pochodzenia w sposób całkowicie naturalny przyswajają język angielski. Dzieci są „zanurzone” w języku angielskim – towarzyszy im on podczas codziennych czynności, zabaw, spacerów i piosenek – dlatego bardzo szybko komunikacja w tym języku staje się naturalna.

Dobra współpraca pomiędzy placówką a rodzicami jest dla nas niezwykle ważna, ponieważ jest ona niezbędna w procesie nauczania i wychowania, a nade wszystko wspierania naszych podopiecznych.

Te same wartości powinny być przekazywane zarówno w domu jak i placówce przedszkolnej.