O naszym
przedszkolu

Wizja i misja

Wizja:

Wyobraź sobie dziecko, które wierzy w siebie, podąża za marzeniami i nie boi się próbować nowych rzeczy. Dziecko, które, nie poddaje się nawet jeśli coś mu nie wychodzi. Dziecko, które z szacunkiem traktuje innych ludzi i rozumie swoje emocje. Dziecko, które swobodnie mówi po angielsku, ma zdrowe nawyki żywieniowe i lubi sport. Takie są wszystkie nasze dzieci. Dzięki bezpiecznemu otoczeniu i przyjaznej, wspierającej atmosferze każdy może być tu w pełni sobą i rozwijać swoje talenty.

Misja:

Wiemy, że każde dziecko jest wyjątkowe i ma jakiś talent. Naszą misją jest go odkryć. Wierzymy, że przedszkole to niezwykle ważny etap edukacji, w którym dziecko nie tylko się bawi, ale przede wszystkim kształtuje wyobrażenie na temat siebie i otoczenia. W którym uczy się kreatywnie podchodzić do zadań, odważnie odkrywać świat, z szacunkiem odnosić się do innych ludzi, nie poddawać negatywnym emocjom. Jeśli dziecko otrzyma wsparcie i akceptację na tym właśnie etapie życia w przyszłości może osiągnąć wszystko czego pragnie.

Jak to robimy i jakie są tego efekty?

Naszym sekretem jest indywidualne podejście do każdego dziecka. Dlatego stworzyliśmy Bright Beginners. Kameralne przedszkole z rodzinną atmosferą, małymi grupami – do 16 dzieci – gdzie o każdą grupę troszczy się dwóch nauczycieli. Piękny ogród, w którym dzieci jeżdżą konno, uprawiają warzywa czy obserwują przyrodę, pomaga im rozbudzić ciekawość świata. Pełni pasji nauczyciele i instruktorzy zajęć dodatkowych dbają o to aby nasze dzieci miały okazję doświadczyć i samodzielnie spróbować różnych rzeczy i odkryć swój talent. Zdrowy styl życia jest dla nas niezwykle ważny, dlatego uprawiamy sport, sami sadzimy warzywa, prowadzimy warsztaty gotowania. Menu układa dietetyk dziecięcy, a posiłki przygotowane są na miejscu, z produktów z ekologicznych upraw. Dodatkowo samodzielnie pieczemy chleb i przygotowujemy soki. Nasza Kadra pochodzi z różnych kultur, ale łączy nas miłość do dzieci, pasja i wrażliwość na ich potrzeby. Rozbudzamy radość odkrywania świata dzięki zasadzie “learning by doing”, w tym celu przeprowadzamy wiele eksperymentów naukowych, wykorzystujemy mikroskopy.  Motywujemy dzieci stosując elementy metody Montessori. Kierujemy się zasadą „pomóż mi zrobić to samodzielnie”. Oferujemy znacznie więcej niż anglojęzyczne, międzynarodowe przedszkole. Oferujemy miejsce, które powstało z miłości do dzieci i którego celem jest wsparcie indywidualnego potencjału każdego dziecka.